Techniczne ciekawostki samochodowe

Strony

Kategorie

Polecam

Techniczne parametry samochodów

kolo samochodu

Samochody, jak każde inne urządzenia, posiadają swoje parametry, po których można sprawdzić wiele przydatnych informacji na przykład przy zakupie samochodu z rynku wtórnego.


Techniczne parametry samochodów to kilka elementów, które są sprawdzane na przykład podczas obowiązkowego przeglądu samochodu w warsztatach samochodowych. Bardzo ważnym parametrem jest licznik, a właściwie ilość przejechanych kilometrów. Dodatkowej informacji dostarcza rok produkcji, a także masa ogólna pojazdu. Ważnym parametrem technicznym jest moc silnika oraz jego pojemność. Także dopuszczalny nacisk na oś dostarcza dodatkowych informacji o stanie i danych technicznych pojazdu. Parametrem technicznym jest również typ samochodu oraz jego rodzaj.

03.10.2011. 13:46

Jak sprawdzić co działo się z samochodem używanym, który chcemy kupić?

Sprawdzenie historii samochodu jest niezwykle ważne podczas zakupu. Sprzedawcy używanych samochodów często nie zdradzają wszystkich szczegółów dotyczących wybranego pojazdu. Informacje, jakie zataja się najczęściej to fakt, że samochód brał udział w wypadku.


Sprawdzenie historii samochodu bywa niestety trudne. Można ją sprawdzić po stanie ogólnym samochodu oraz sprawdzeniu jego parametrów. Jednakże często kupujący nie jest ekspertem w dziedzinie motoryzacji, dlatego ufa sprzedającemu. Najlepiej – podczas zakupu – wziąć ze sobą osobę, która zna się na samochodach i – po sprawdzeniu parametrów – potrafi powiedzieć co dokładnie działo się z wybranym samochodem. To najlepsze rozwiązanie dla wszystkich potencjalnych kupujących samochód z rynku wtórnego.

27.09.2011. 17:10