Techniczne ciekawostki samochodowe

Strony

Kategorie

Polecam

Przewaga nowych samochodów nad używanymi

samochod1

Zakup samochodu to niezwykle ważna decyzja każdego kierowcy, dlatego warto się nad nią zastanowić, tak aby wybrać najlepszy samochód.


Wybór odpowiedniego pojazdu bywa niezwykle trudny. Głównym czynnikiem, nad którym należy się zastanowić jest to czy samochód ma być nowy czy używany. Zarówno samochody nowe, jak i te z rynku wtórnego posiadają wiele zalet, ale również wady. Przewagą nowych samochodów jest bez wątpienia fakt, że kupujący jest jego pierwszym właścicielem, a to daje mu pewność, że samochód jest bezwypadkowy. Dodatkowym atutem jest praktycznie zerowa ilość przejechanych kilometrów, a to daje pewność, że samochód nie był nadmiernie eksploatowany. Dodatkowo można również dokupić poszczególne elementy do samochodu, które będą nowe.

04.10.2011. 10:52

Nie zwlekaj z wezwaniem karetki!

Masz wrażenie, że z Twoim zdrowiem dzieje się coś niedobrego? A może to ktoś spośród Twoich bliskich mocno niedomaga? Jesteś zmartwiony, zaniepokojony? Sądzisz, że przydałaby się szybka konsultacja z lekarzem? W takim wypadku nie ma co zwlekać – natychmiast wezwij transport medyczny.

Czytaj dalej 04.10.2011. 10:51

Czy warto kupować nowe samochody?

Zakup samochodu – nowego bądź z rynku wtórnego – to zawsze decyzja, nad którą warto się zastanowić. Samochód to produkt, którego używa się na co dzień, dlatego ważne aby dobrze się sprawował.


Nowe samochody – podobnie jak samochody używane – posiadają zarówno zalety, jak i wady. Kluczową zaletą nowego auta jest bez wątpienia fakt, że kupujący jest jego pierwszym właścicielem, a więc ma pewność, że samochód nie uczestniczył w żadnym wypadku, nie był zatopiony (np. podczas powodzi) i nie ma przebiegu liczonego w kilometrach. Wadą nowego samochodu jest z pewnością fakt, iż jest on znacznie droższy niż samochód używany z rynku wtórnego. Cena jest tutaj kluczowym elementem, który sprawia, że wielu kierowców decyduje się na zakup samochodu używanego.

20.09.2011. 09:20